Čiščenje s paro aparat eco junior ali diva!

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

tema odprta - 24. maj 2005 8:00 | ogledi: 8.936 | odgovori: 12

Zanima me, če ima katera od vas doma še staro divo ali novejšo izpeljanko eco junior za čiščenje ter likanje. Kakšnje izkušnje imate, če jih delite z mano?

mperhaj

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

24. maj 2005 8:23

Pri nas imamo staro Divo, ki jo uporabljam bolj malo. Sicer je zadeva OK, razvlecem jo pa 1x ali 2x letno, da ocistim topli pod pred mazanjem. Glede likalnika pa tako: stvar je super, ce imas se mizo, ki paro vlece vase, ce pa tega nimas (tako kot jaz ) , je pa pare prevec. Likalnik uporabljam kadar sivam kaj vecjega ali 2 x letno za zavese. Dobra zadeva ampak sila predraga. LP, Klavdija

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

24. maj 2005 8:31

Jaz imam že kakih 5 let eko junior. Z njim sem zadovoljna, vendar ga uporabljam le za večja čiščenja, občasno tudi za to, da očistim čevlje neprijetnega vonja, predvsem adidaske in bulerje od otrok. Likalnik je super, kljub temu, da imam navadno likalno mizo, ne to, ki vleče paro. Res pa je, da ponavadi odprem odprem okno na kip, da se mi ne rosi po šipi. Zanimivo pa je, da mi v likalnici rože uspevajo najbolje, verjetno zaradi dodatne vlage v zraku. Če ti finance dopuščajo, kar nabavi eko junior. jana 07

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

24. maj 2005 8:41

Sem ga že kupila, včeraj sem imela inštruktorja pa ima miljon priključkov, da sploh ne vem kako se bom znašla. Vzela sem likalnik in tudi desko predvsem to me je potegnilo. Je pa možnosti uporabe zelo veliko zato kakršnkoli nasvet bo dobrodošel. Npr. čiščenje oken, ploščic, pečice, hladilnika, tal. Včeraj je bilo preveč informacij in sem še vsa zmešana. Je pa zraven tudi vodni sesalec, zato sta dve cevi, tako da lahko obenem čistiš in sesaš. mperhaj

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

24. maj 2005 10:30

Jaz imam Divo, še iz Italije sem si jo pripeljala in delala z njo ( se pravi, da sem jo kot zastopnica predstavljala in prodajala). Uporabljam jo največ za likanje in za večja čiščenja. Obnese se v kopalnici, za odtaljevanje in čiščenje skrinj in hladilnikov, tako kot Klavdija pa jo uporabljam za odstranjevanje mazil s podov pred novim mazanjem. Dobra je za tepihe, ker se vlaga po čiščenju hitro posuši. Irena

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

25. maj 2005 7:16

Super stvarca sploh za likanje :) ko smo jo dobili sem bil ful navdušen šipe od oken niso bila še nikol čistejša , wc da sloh ne govorim , vglavnem treba je svar uporabljat če jo kupiš oo irena tole se morva pa še pomenit glede zastopništva , tut sam sem bil v tem poslu :)) Lep dan še naprej Dušan

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

25. maj 2005 8:38

Dušan s katerim nastavkom pa čistiš šipe? mperhaj

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

25. maj 2005 9:05

Šipe očistiš takole: najprej daš na cev pištolo, na kateri imaš malo krtačko. Najprej okno od daleč ogreješ s paro, da temperatura ni previsoka, nato v levo roko vzameš brisačko ali krpico in od leve proti desni od zgoraj navzdol z rahlim dotikom opariš steklo (krpica zato, da se ne opečeš). Z brisalom za stekla obrišeš do suhega. Je tudi drugi način. Če je površina večja, lahko vzameš veliko krtačo, ki jo imaš za tla, noter vstaviš vatni tampon(ki smo ga zastopniki posebej nabavili v ta namen), ti si mogoče zložiš noter kakšno staro majico, čez napneš krpico ali brisačo in greš po steklu in sproti pomivaš in brišeš. Če je potrebno potegneš še z brisalom. Ne pozabi na okvir. Pazi, da ga ne požgeš s premočno paro. Irena

Dusano  

član od: 29.9.2001

sporočila: 322

27. maj 2005 16:13

Irena mislim dase tamponi dobijo sedaj v kompletu , če ga kdo rabi mu lahko kakega dam , drugace pa se dobijo na sedežu podjetja Irena pa hvala za odgovor o čiščenju šip na moj odgovor bi morala mperhaj čakat malo dlje , lepo sodelujeva Lep vikend vsem

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

28. maj 2005 7:43

Dušan, po odgovorih sledeč, mperhaj še ni utegnila prebrati. Jaz sem prodajala Dyvo 2000 tam nekje 1991/1992. Davno. Ampak uporabljam jo pa še. Če rabim servis se obrnem na Mirana, krtačke tudi dobim pri njemu, ostale stvari pa še delajo. Včasih sem vse polikala z njenim likalnikom, zdaj pa je veliko oblačil, ki jih ni potrebno likati in sem si kupila še navadni likalnik. Tudi tebi lep vikend Irena Šušteršič

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

29. maj 2005 10:59

Tudi jaz imam eco junior, star približno 5 let in sem ga dobila za darilo. Stvar se mi zdi grozno nerodna, zato ga zelo redko uporabljam. Ko čistim, je prostor poln pare, predmet ki ga čistim, pa moker, tako da za lesene površine sploh ne pride v poštev. Ne vem, mogoče ga ne znam uporabljati?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti